ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7325261
*
nr 732 5261
Spegel
förgylld ram, 1920-tal, höjd: 126
Utrop:
600 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 19:08:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 10:12:41
1
300 kr
14/12 21:47:09
2
350 kr
15/12 10:36:34
3
400 kr
15/12 10:51:55
1
500 kr
15/12 12:32:25
3
500 kr
16/12 21:22:20
4
800 kr
17/12 14:41:55
5
650 kr
17/12 14:43:07
5
750 kr
17/12 14:43:35
5
850 kr
18/12 20:45:04
2
1.100 kr
19/12 12:04:00
4
950 kr
19/12 14:21:52
1
1.100 kr
19/12 14:22:04
1
1.200 kr
19/12 16:38:02
5
1.300 kr
19/12 16:39:06
1
1.400 kr
19/12 17:37:00
4
1.500 kr
19/12 17:55:00
1
1.600 kr
19/12 18:21:50
5
1.700 kr
19/12 18:27:43
1
1.800 kr
19/12 19:03:32
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 732 5261
Spegel
förgylld ram, 1920-tal, höjd: 126
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 10:12:41 | 1 | 300 kr |
14/12 21:47:09 | 2 | 350 kr |
15/12 10:36:34 | 3 | 400 kr |
15/12 10:51:55 | 1 | 500 kr |
15/12 12:32:25 | 3 | 500 kr |
16/12 21:22:20 | 4 | 800 kr |
17/12 14:41:55 | 5 | 650 kr |
17/12 14:43:07 | 5 | 750 kr |
17/12 14:43:35 | 5 | 850 kr |
18/12 20:45:04 | 2 | 1.100 kr |
19/12 12:04:00 | 4 | 950 kr |
19/12 14:21:52 | 1 | 1.100 kr |
19/12 14:22:04 | 1 | 1.200 kr |
19/12 16:38:02 | 5 | 1.300 kr |
19/12 16:39:06 | 1 | 1.400 kr |
19/12 17:37:00 | 4 | 1.500 kr |
19/12 17:55:00 | 1 | 1.600 kr |
19/12 18:21:50 | 5 | 1.700 kr |
19/12 18:27:43 | 1 | 1.800 kr |
19/12 19:03:32 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23